Kontakt:   0948 099 598     DETSKY-SEN@MAXUS.SK

Maxus.sk
pre radosť 
Vašich detí
Doprava zadarmo
nad  50 €
100% Garancia
vrátenia peňazí do 14 dní
Zľavy
každý deň!

Náhodné produkty

Ked´ moja ročná dcérka dostala veľkoryso obrovskú bábiku s postielkou, fľaškou, hrkálkou, dokonca s kolotočom nad postielkou, začala jasať ako nikdy predtým. Bábika sa jej hned´ tak zapáčila, že ju nepustila z ruky. Chodila s ňou v náručí, ukladala ju do postielky, zas ju vyberala, strkala jej do úst fľašku, boskávala a sama skúšala, ako chutí fľaška.

Ja som sa celý čas skepticky len prizerala a nechcela som nikomu kaziť radosť, lebo som mala z toho darčeka zvláštny pocit. Ked´ totiž bábiku vybalili, v celom byte sa rozmohla intenzívna sladká vôňa. Nemám dobrý pocit z niečoho, čo tak intenzívne vonia. Možno aj na základe toho, že na jednej prednáške o skrytých škodlivých látkach bolo povedané, že čím intenzívnejšie niečo vonia, tým viac škodlivých látok pre bábätko sa v produktoch nachádza. Preto stačí kúpeľ v obyčajnej vode, ktorá nenaruší ochrannú vrstvu kože. Aj aviváže, ktoré tak sladko voňajú, narušujú detskú jemnú pokožku. Prečo si ešte stále myslia niektorí, že ked´ je bábätko vykúpané vo voňavom kúpeli a oblečené vo voňavých vecičkách, je dobre oňho postarané?
Po jednom dni hrania sa s bábikou začala malá zničoho nič zvracať. Sadla som si za PC a začala študovať, či nenájdem niečo o plastových bábikách. A naozaj som sa dočítala, že v Nemecku testovali plastové bábiky a skoro všetky obsahovali zmäkčovadlá, ktoré sú obzvlášť u detí do 3 rokov nebezpečné, pretože spoznávajú svet hlavne ústami. Najčastejšie používanými zmäkčovadlami sú chemické látky ftaláty. Keď deti hračky vkladajú do úst a cucajú ich, zmäkčovadlá sa z PVC uvoľňujú a dostávajú sa do detského organizmu. Laboratórne štúdie ukázali, že niektoré z týchto chemikálií súvisia s rakovinou a poškodením obličiek a môžu narušiť reprodukčnú sústavu i zdravý vývoj dieťaťa. Je dokázané, že do detského organizmu sa tieto chemikálie z PVC hračiek dostávajú pri ich bežnom používaní často v neprijateľne vysokých dávkach!

Neviem, čo spôsobilo zvracanie mojej dcérky, no rozhodne som sa rozhodla, že zatiaľ ostaneme len pri drevených hračkách, pretože do 3 rokov deti všetko spoznávajú zásadne aj ústami a nebudem riskovať.