Kontakt:   0948 099 598     DETSKY-SEN@MAXUS.SK

Maxus.sk
pre radosť 
Vašich detí
Doprava zadarmo
nad  50 €
100% Garancia
vrátenia peňazí do 14 dní
Zľavy
každý deň!

Náhodné produkty

 

Drevené hračky známej nemeckej značky Selecta nie sú len estetické, ale zároveň aj pedagogicky hodnotné a veľmi stabilné.

O drevených hračkách Selecta

Od roku 1969 vyrába Selecta vysoko kvalitné hračky, ktoré podporujú rozvoj dieťaťa. Drevo ako prirodzený materiál sprostredkúva svojim teplým povrchom všetko, čo potrebuje rozvoj zmyslov malých detí. Podnecuje fantáziu a sprostredkúva najrozmanitejšie dojmy, pretože sú podnietené rôzne zmysly.Pri výbere dreva kladie Selecta dôraz na nezávadnú a vynikajúcu kvalitu. S ohľadom na zdravie našich detí používa Selecta pri spracovaní výlučne farby, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Dodatočná úprava včelím voskom sprostredkuje príjemnú vôňu a motivuje k hraniu.

 

Dobrý materiál na hranie je pedagogicky hodnotný

Bábätká a deti reagujú na zvuky, farby a formy. Pri tom je aktivovaná fantázia, ktorá sa pri hre rozvíja. Selecta ponúka širokú škálu produktov pre deti od 0 do 8 rokov a zaručuje najlepšie možné rozvíjanie hravou formou. Selecta hračky musia absolvovať od nápadu až po presadenie produktu mnohé testy, ktoré uskutočňujú skúsení pedagógovia, rodiny malých detí, skupiny materských centier a materské škôlky. V sortimente produktov sa nachádza rada náučných hier, ktoré deti rozvíjajú hravou formou. Tieto hry pomáhajú podporovať a rozvíjať rôzne schopnosti detí. Aby bol kupujúcemu uľahčený výber, začala Selecta so značením náučných hier červeným pásom na obale. Sú tam uvedené konrétne údaje o tom, ktoré schopnosti dieťaťa sa pri hre rozvíjajú. Už bábätká sa majú čo učiť a spoznávať – rôzne hrkálky a hračky do ruky rozvíjajú napríklad motoriku a robia deň bábätka vďaka senzorickým a akustickým zážitkom krajším a zaujímavejším.

Drevo – prírodný hodnotný materiál

V lesoch rastie všetko, čo potrebuje cenou korunovaná hračka: javor, breza, buk a borovica sú prírodné materiály, ktoré robia hračky od Selecta peknými, odolnými a stálohodnotnými. Drevo je prírodný, dorastajúci materiál, je živý, animálny a trvanlivý zároveň. Každý kus dreva je prírodou formovaný unikát – prirodzené zfarbenia a štruktúry mu dávajú individuálny charakter. Prírodný materiál drevo je ako stvorené pre detské ruky a podnecuje rozvoj zmyslov.

Dizajn hračiek Selecta – ozajstné prírodné krásy

Team dizajnerov firmy Selecta sa orientuje nadobudnutými skúsenosťami. Jednými zo vzorov sú pedagógovia ako Fröbel a Maria Montessori. Hlavne sa orientuje Selecta podľa týchto vzorov, čo sa týka foriem, farieb a vzhľadu. Selecta hračky sa vyznačujú jedinečným vzhľadom a ilustráciou, ako aj svojou jedinečnou funkčnosťou.